درگاه آیلو - ( ILO PORT ( Integrated Lights-Out

    محمد کرمی ۱۳۹۰/۱۱/۱۸

 

 

پورت ILO نتیجه نسل چهارم تکنولوژی شرکت اچ پی است ، این پورت ویژه به طور مشخص کنار سایر پورت های شبکه روی سرور های این شرکت قرار دارد

به طور کلی این پورت با استفاده از فریم ویر خود میتواند امکان اتصال از راه دور به سرور را برای کار بر ایجاد کند و به طور حتم این امکان سرویسی بسیار مناسب برای مدیران IT شرکت ها می باشد .

پورت آیلو به طور مجزا از سیستم عامل سرور سرویس دهی می کند و از طریقsetup ilo  میتوان تنظیمات مربوطه را انجام داد با اتصال کابل شبکه به این پورت و اختصاص آی پی ، میتوان از طریق اکسپلورر بدون هیچ واسطی به سرور متصل شد و امکاناتی از قبیل دسترسی به بایوس و یا خاموش روشن کردن دستگاه را دراختیار داشت و همچنین میتوان نصب سیستم عامل را انجام داد و برخی از امور مدیریتی را کنترل کرد.

بهره گیری از این پورت احتیاج به نام کابری و رمز عبور منحصر به آن دستگاه را دارد که به طور عموم روی کارت کشویی دستگاه درج شده است ، همچنین برای استفاده در زمان های بیش از 60 روز احتیاج به  لایسنس شرکت مربوطه را دارد که به طور معمول از روی سایت HP امکان پذیر است .

 

http://en.wikipedia.org/wiki/HP_Integrated_Lights-Out

http://fa.wikipedia.org/wiki/ILO_PORT

http://808techblog.com/2009/08/configure-hp-integrated-lights.html

http://h18013.www1.hp.com/products/servers/management/ilo-demo/index.html

5 4 3 2 1
 
 

۰ نظرارسال نظر

  


تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به نويسندگان آي تي ياب مي باشد و هرگونه کپي برداري و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز مي باشد
ITyab